Reisverslag Boedapest-Zagreb 2018 Deel 1

Tags: 

Vrijdag 27 april 2018
In de meivakantie, die in het onderwijs meestal twee weken is, heb ik een week uitgetrokken om op vakantie te gaan naar Boedapest en Zagreb. In Boedapest ben ik drie jaar geleden ook enkele dagen geweest. Deze vakantie heb ik het bezoek aan Boedapest gecombineerd met een bezoek aan de Kroatische hoofdstad Zagreb. Vanuit Nederland kun je precies in één dag met de trein naar Boedapest reizen.

Na bij Venlo de grens over te zijn gegaan was eerst in Mönchengladbach een overstap nodig op de trein naar Frankfurt. Vooral in het westen van Duitsland vinden op dit moment allerlei werkzaamheden aan het spoor plaats. Dat zorgde ervoor dat op de terugreis volgende week vrijdag vanuit Zagreb een deel van de geplande treinreis vervallen was.



Het was nog wel mogelijk om vanuit Zagreb terug te reizen naar Nederland op deze dag, maar daarvoor moest ik wel een wat andere route nemen. In Mönchengladbach had ik ongeveer 30 minuten overstaptijd en dat was net voldoende om het loket van de Duitse Bahn te bezoeken en daar mijn treinkaartje aan te laten passen. Bij lange treinreizen in het buitenland reserveer ik altijd een plaats omdat ik niet het risico wil lopen vele uren te moeten staan in de trein. Het aanpassen van reserveringen van online gekochte kaartjes kan alleen maar bij een loket van de Duitse Bahn zelf. Daar kwam ik achter toen ik enkele dagen eerder ruim drie kwartier aan de lijn had gehangen met telefonische helpdesk van de Duitse Bahn.



In het station bij het vliegveld van Frankfurt was het vervolgens overstappen op de trein naar Wenen. Deze kwam met een kleine vertraging, die gedurende de reis naar Wenen werd ingelopen. De overstaptijd in Frankfurt is een klein kwartier maar dat heeft bij eerdere reizen deze kant op nog nooit tot problemen geleid.



Rond kwart voor 7 kwam ik dan ook keurig op tijd met de trein aan in het Centraal Station van Wenen. Omdat ik bij langere treinreizen altijd eerste klas reis kun je dan op grote stations in Duitsland en Oostenrijk gebruik maken van de lounches van de Duitse en Oostenrijkse spoorwegen. Hier kun je dan een stuk comfortabeler wachten, dan op het perron zelf.



Rond kwart voor acht vertrekt vanuit Wenen de laatste trein in de richting van Boedapest. Dit is de nachttrein van de Roemeense spoorwegen naar Boekarest. Tot Boedapest heeft de trein een aantal extra wagons van de Hongaarse spoorwegen voor reizigers die maar tot Boedapest hoeven. Op deze avond in april was de trein, die met een half uur vertraging vanuit Wenen vertrok, goed bezet.



Rond half 11 kom je dan aan op het station Boedapest Keleti. Net als drie jaar geleden had ik een hotel geboekt vlak in de buurt van dit station (Hotel Hungaria). Dan hoef je 's avonds niet meer in het donker met het openbaar vervoer de stad door.



Het volgende deel van dit reisverslag is te vinden op deze pagina

Reactie toevoegen

Filtered HTML

Plain text

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.